Trápi vás bolesť chrbtice? Vyskúšajte Dynasit!

Každý rok si 16. októbra pripomíname Svetový deň chrbtice. Organizácie, združenia, aj lekári sa snažia v tento deň zvyšovať informovanosť o tomto dni venujúcom sa chrbtici, kostiam, kĺbom a ochoreniam chrbtice (bolesti chrbta, krčnej chrbtice, skoliózy a choroby diskov). A pretože tieto choroby majú veľký vplyv na život a celkové zdravie človeka, prinášame vám aj my niekoľko užitočných informácií a tipov k danej téme.

Bolesť chrbta môže mať rôzne príčiny, avšak vo väčšine prípadoch ide o zlý návyk. Až 30% pracujúcich Slovákov pravidelne strávi niekoľko hodín sedením za počítačom. Monotónne a nesprávne držanie tela sa tak často končí poruchou funkcie svalov. Svaly zabezpečujúce sedenie sa dlhodobým zaťažovaním a nesprávnym sedením skracujú. Naopak, svaly, ktoré majú na starosti dynamický pohyb ochabujú. Medzi oboma skupinami tak nenápadne dochádza k nerovnováhe, čo môže mať za následok nesprávne postavanie jednotlivých častí pohybového aparátu voči sebe. Ak teda pocítite náhlu bolesť v chrbtici jej príčinou nie je jedno rýchle otočenie hlavou, či zdvihnutie ťažkého bremena, ale práve dlhodobé zanedbávanie chrbtice a chrbtových svalov.

Ako statické sedenie škodí nášmu telu?

Hneď ako si sadnete

  • vypínajú sa elektrické prenosy vo svaloch nôh,
  • spaľovanie kalórií klesá na 1 za minútu,
  • o 90% klesá produkcia enzýmov na spaľovanie tukov.

Po 2 hodinách

  • o 20% klesá dobrý cholesterol

Po 24 hodinách

  • o 24% efektivita produkcie inzulínu a riziko vzniku cukrovky sa zvyšuje

Dynamické sedenie s Dynasit

Vysoko-špecializovaný výrobok z dielne Dynasit bol vyvinutý za pomoci špičkových odborníkov z prostredia chirurgie, gynekológie a neurológie. Zvar a rozmer tejto dynamickej smerovej podložky nie je náhodný a odráža v sebe presnú špecifikáciu ľudí s bolesťami kostrče a panvy. Dynasit pomáha spevňovať svaly panvového dna a to všetko pri zachovaní momentu zdravého dynamického sedenia, ktoré má priamy vplyv na zdravý vývin chrbtice a tiež eliminovanie bolesti chrbtice.

5 základných pozitívnych zdravotných efektov sedenia na Dynasit smerových podložkách

1. Aktivuje vzpriamené držanie tela: Dynasit pôsobí na oblasť panvy a tlačí ju smerom dopredu, čím polohuje chrbticu do správneho tvaru. V statickom sede sa chrbtica automaticky dostáva do nesprávnej C – polohy, z čoho následne rezultuje mnoho zdravotných problémov. Dynasit tým pomáha predchádzať vzniku skolióz a funkčných porúch chrbtice.

2. Aktivuje činnosť svalstva: Aktívne sedenie posilňuje svalstvo chrbtice a panvového dna. Aktivuje svalovú činnosť vo všeobecnosti, čím podporuje spaľovanie kalórií. Dynasit masíruje a prekrvuje oblasť sedacích svalov a príbuzných partií a pomáha tak predchádzať vzniku celulitídy, resp. redukovať celulitídne bunky.

3. Zabraňuje statickému preťažovaniu: Správne sedenie na Dynasit podložke zabraňuje statickému preťažovaniu pohybového aparátu. Tlak na medzistavcové priestory sa redukuje, čím sa znižuje ich mechanické opotrebenie.

4. Aktivuje krvný obeh: Aktívnym, dynamickým sedením cvičíme. Aktivujeme tak cirkuláciu krvi, vďaka čomu dochádza k lepšiemu prekrvovaniu tkanív a orgánov, čo v konečnom dôsledku pozitívne vplýva nielen na stav telesných buniek, ale aj celkovú kondíciu nášho tela.

5. Aktivuje koncentráciu: Dynamické sedenie a intenzívnejšia cirkulácia krvi pôsobí na lepšie okysličovanie, medzi inými aj mozgových buniek. Zvýšený prísun kyslíka do mozgu podporuje psychickú aktivitu a teda aj koncentráciu. Tento významný efekt ocenia najmä ľudia so sedavým zamestnaním, vodiči a študenti.

Ľudské telo jednoducho nie je stavané na príliš dlhé sedenie. Pred 100 rokmi ľudia prešli pešo každý deň priemerne asi 8 kilometrov, viedli natoľko aktívny život, že obezita prakticky neexistovala. Dnes, keď spôsob akým žijeme obmedzuje náš prirodzený pohyb, musíme nájsť alternatívnu cestu, ako si pomôcť. Dynamické podložky Dynasit sú jedným z riešením.

zdroj: http://www.dynasit.sk/